Clara

Clara

İstanbul / Ataşehir, Kadıköy, Maltepe, Üsküdar,
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

Genel İngilizce'de öğretiyorum. Dersler Dilbilgisi, telaffuz ve konuşma sorunlarını giderme üzerine yoğunlaşmıştır...

Frank

Frank

İstanbul
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

Derslerimde akıcı bir konuşmayı öğretmeyi sağlıyorum. İngilizce öğrenmek kolay ve eğlenceli…..

Daniel

Daniel

İstanbul / Ataşehir, Beykoz, Kadıköy, Maltepe, Üsküdar,
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

İngilizce dersleri ..

SUSAN

SUSAN

İstanbul / Bahçelievler, Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy, Şişli, Üsküdar,
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

Öğrencilerimin en yüksek notları alarak tüm dünyadaki üniversitelere en yüksek dereceleri alarak girmelerine başarılı bir şekilde yardımcı oluyorum. Bir profesyonel olarak benim işime

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi

İstanbul
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

BUSINESS ENGLISH PROGRAM - Kişiye Özel İş İngilizcesi Programları. İŞ İLİŞKİLERİNİ GELİŞTİRME, SUNUM BECERİLERİ, MÜZAKERE ...

Süper Yoğun İngilizce - Haftalık Hızlı Program

Süper Yoğun İngilizce - Haftalık Hızlı Program

İstanbul / Beyoğlu, Kadıköy,
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

Yoğun İngilizce. Sınav hazırlık, Hızlı konuşma geliştirme, Hızlı seviye atlama, Mülakat hazırlık, Sunum, IELTS, TOEFL

Speaking Class: Konuşma geliştirme

Speaking Class: Konuşma geliştirme

İstanbul / Beşiktaş,
İngilizce Özel Ders İngilizce Özel Ders

İngilizce konuşma kulübü, İngilizce Konuşma Sınıfı. Hafta da 1 yada 2 gün 1.5 saat

İngiliz öğretmenlerle konuşma, kelime ve telaffuz geliştirme.

İngilizce konuşabilmenin yanında telaffuzunuz da bir o kadar önemlidir. Akıcı ve anlaşılır biçimde ingilizce konuşmanızda kelime ve gramer bilginizin yanında telaffuzunuz önemli rol oynayacaktır. Erken yaşlarda yabancı dille karşılaşmak bu anlamda önemlidir ancak asla geç değil. Kararlı biçimde belirli pratiklerle telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Sizler için birkaç başlık altında “pronunciation” telaffuzunuzu geliştirmenize yarayacak pratiklerin listesini sıraladık

İngilizce aksan kullanımınıza karar verin!

İngilizce’de aynı kelimeyi farklı biçimde telaffuz edebilirsiniz. Amerikalılar, Avusturalyalılar ve İngilizler farklı vurgularla aynı dili konuşmaktadır ve bu durum aynı kelimenin farklı telaffuz edilebilmesini sağlamaktadır.

 En çok kullanacağınız harflerden biri olan “r” harfini Amerikalı’lar telaffuz ederken İngilizler telaffuz etmezler. Hangi aksanı konuşmak istediğinize karar verip o ülkeden dizi veya filmler izleyerek kulağınızı dil kullanımına aşina hale getirmelisiniz.

- Başlangıçta sözcükleri hecelere ve seslere bölün!

Her gün İngilizce dilinden bir dizi temel sesin alıştırmasını yapın. Harfler veya hecelerden oluşan seslerle başlayın. Kelimeleri seslere ayırmanız telaffuzunuzu kolaylaştıracaktır. Adım adım ilerleyerek her hecenin seslerini çalıştıktan sonra kelimeyi telaffuz edin. Ardından çalıştığınız kelimeyi bir cümle içinde kullanın. Her gün bir kelime ile başlayarak zamanla telaffuzunu geliştirdiğiniz kelimelerin fazlalaştığını görecek ve birikiminizle motive olacaksınız.

- Daha yavaş konuşun!

Konuşurken doğru telaffuz için kendinize zaman verin aceleci olmayın ve daha anlaşılır olmak için kendinizi dinleyin. Hızlı konuşma yanlışlarınızı bulmanızı güçleştirir. Yanlış ifadelerin hızlı konuşmada anlaşılmayacağı yanılgısına düşmeyin. Önemli olan dizin doğru telaffuzunuzun gelişmesi. Sakin olun ve sağlam bir temel oluşturun.

- Ana dili İngilizce olan bir idol edinin ve başlangıçta onu taklit edin!

İngilizce yayın yapan bir radyo kanalı, televizyon programları, internet üzerinden ulaşabileceğiniz yayınlar gibi birçok kaynaktan yararlanabilirsiniz. İngilizce aksanınızı ana dili İngilizce olan birini çok dikkatli dinleyerek geliştirebilirsiniz. Doğru ses ve tonlamaları öğrenmelisiniz. Türkçe alt yazısız veya İngilizce alt yazılı izleyeceğiniz her yayın size katkı sağlayacaktır.

- Yalnız kaldığınızda konuşma pratiği yapın!

İnsanların hata yapma korkusuyla bazı kelimelerden kaçınırlar ve telaffuz yanlışları bu sebeple devam eder. Zamanınız oldukça yüksek sesle pratik yapın. Doğru telaffuzu yakaladığınızı hissedene kadar çalışmaya devam edin. Karşınızda bir topluluk veya bir kişi olduğunu hayal ederek yüksek sesle doğru telaffuzu taklit edin. Başlangıçta yalnız çalışabilirsiniz bu sayede telaffuzunuzdaki gelişimi görecek ve motive olacaksınız.

 - Kendinize kulak verin! Konuşmanızı kaydedin yada sesli okuyun.

Telaffuzunuzda nerede hata olduğunu anlamak için sesinizi kayda alın. Kaydettiğiniz sesi bir uzmanın yada ana dili İngilizce olan bir kişinin telaffuzu ile karşılaştırın. Bulduğunuz farklılıkları not etmeye çalışın ve o noktalar üzerinde daha fazla deneme yapın. Farklı kişilerin konuşmalarıyla bu karşılaştırmayı yapmaya devam edin.

- Kendinizi izleyin!

Konuşmak aynı zamanda fiziksel bir harekettir. İngiliz dili konuşma organlarının farklı ses ve hareketlerini kullanır. Bu nedende ayna karşısında konuşma çalışmaları yapın. Kendi telaffuzunuzu videoya alıp konuşurken ana dili İngilizce olan biri ile aynı hareketleri yapıp yapmadığınızı karşılaştırın. Ağız, dudak ve dilinizin hareketlerini izlemek ve doğru referans ile kıyaslamak size yol gösterici olacaktır.

- Bir çalışma arkadaşı edinin yada bir İngiliz öğretmenden ders alın

Telaffuzunuzu geliştirirken geri bildirim almanız çok önemlidir. Bu anlamda kendini geliştirmek isteyen bir arkadaş edinmeniz ve karşılıklı eleştirilerde bulunmanız çok fayda sağlayacaktır. Sizin fark etmediğiniz hataları başka bir göz ve kulak daha kolay fark edecek ve size dönüt verecektir. Aynı şekilde siz de ona.

Ayrıca bulunduğunuz çevrenin belirli kelimeleri nasıl telaffuz ettiklerini inceleyebilirsiniz. Yaygın hataları fark etmek için kendi çevrenizi de incelemeye devam edin. Böylece geliştirmeniz gereken noktaları belirlemiş olacaksınız.

Sistemli ve kararlı bir çalışmayla telaffuzunuz hızlı ve doğru biçimle gelişecektir, inanın ve çalışmaya hemen başlayın.